Analiza potrzeb mieszkańców i instytucjonalnych w ramach wdrażania systemu wsparcia dla dzieci i młodzieży oraz ich rodzin będących w kryzysach psychicznych.
Tworzenie Środowiskowego Centrum Zdrowia Psychicznego dla dzieci i młodzieży w lokalnej społeczności we współpracy z lokalnymi partnerami i JST.
Budowanie strategii dla rozwiązań opartych na koordynacji wsparcia dla rodzin, dzieci i młodzieży doświadczających różnego rodzaju kryzysów psychicznych.
Realizacja świadczeń medycznych w ramach kontraktów NFZ w koordynacji z ośrodkami pomocowymi JST.
Superwizja procesów wsparcia w ramach pomocy psychologiczno-pedagogicznej.
Mentoring dla nauczycieli z przedszkoli oraz szkół.
Szkolenia z narzędzi psychometrycznych opracowywanych w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.
Szkolenia merytoryczne dostosowane do potrzeb specjalistów pracujących w systemie oświaty.
Wsparcie w tworzeniu sieci współpracy i koordynacji na rzecz wsparcia ucznia i jego rodziny w różnego rodzaju problemach i kryzysach psychicznych.
Warsztaty dotyczące koordynacji leczenia i wsparcia uczniów z podmiotami pomocy społecznej i podmiotami leczniczymi w obszarze zdrowia psychicznego.
Doradztwo i szkolenia dla ośrodków wspierających rodziny będące w kryzysach psychicznych.
Wsparcie standaryzacji pracy podmiotów leczniczych.
Szkolenia i kursy dla personelu medycznego.
Wdrażanie sieci koordynacji pomiędzy podmiotami medycznymi, oświatowymi i pomocy społecznej w lokalnych społecznościach.
Staże i praktyki dla pracowników i studentów.