W naszych placówkach pomoc jest bezpłatna, realizujemy kontrakty NFZ, nie wymagamy skierowania.
W przypadku naszego pierwszego kontaktu musimy poznać bliżej zgłaszany problem, aby dobrać najskuteczniejszą formę wsparcia. Z tego względu pierwsza rozmowa będzie trwała ok. 20 minut, w czasie których nastąpi:
Zgłoszenie problemu – naszą rozmowę rozpoczniemy od rozpoznania problemu, z którym Państwo się do nas zgłaszają. Jedno z pierwszych pytań będzie dotyczyło specyfiki problemu, czasu jego trwania oraz działań, które zostały już podjęte w celu jego rozwiązania.
Ocena stopnia nasilenia kryzysu psychicznego i pilności podjęcia interwencji .
Aby móc dobrze zaplanować kolejne działania potrzebujemy poznać nasilenie problemów, z którymi Państwo się do nas zgłaszają. W tym celu będziemy pytać o obecne funkcjonowanie dziecka, jak i o jego rozwój od czasu narodzin. Zadamy pytania o zmianę w zachowaniu dziecka, o sen i apetyt, a także o wypowiadane przez niego myśli. Jeśli korzystaliście Państwo ze wsparcia innych specjalistów, warto na tym etapie powiedzieć o tym, a także o rezultatach tej pomocy.
Umówienie terminu pierwszej wizyty do psychologa z Zespołu Pierwszego Kontaktu lub przekierowanie do miejsca z ofertą bardziej odpowiadającą potrzebom rodziny i dziecka.
Przyjęcie zgłoszenia lub przekierowanie następuje w zależności od stopnia nasilenia problemów oraz historii aktualnego wsparcia. W przypadku przekierowania zgłoszenia rodzic lub opiekun prawny otrzymuje listę placówek, w których świadczona jest bezpłatna pomoc psychologiczna.
Na pierwszą wizytę w naszej poradni konieczne jest przybycie co najmniej 15 minut wcześniej w celu wypełnienia niezbędnych dokumentów.
Dane kontaktowe poradni znajdziesz w zakładce PORADNIE.
Nasze Centrum Małego Dziecka i Rodziny oferuje nieodpłatną pomoc psychologiczno-
Specjaliści CMDiR udzielają nieodpłatnej pomocy psychologiczno-
kobietom w okresie okołoporodowym:
dzieciom, rodzicom lub opiekunom dzieci do 5 lat:
całym rodzinom:
Centrum działa w Warszawie przy ul. Szamockiej 10C. Wkrótce udzielenie pomocy będzie możliwe również bezpośrednio w domu zamieszkania rodziny.
Zachęcamy do zapisów telefonicznych pod numerem: 536-777-251
Do CMDiR nie jest wymagane skierowanie.
Wspieramy proces zdrowienia dzieci i młodzieży.
Naszą pomoc oferujemy w Środowiskowych Centrach Zdrowia Psychicznego dla dzieci i młodzieży oraz Poradniach Psychologicznych i Poradniach Zdrowia Psychicznego dla dzieci i młodzieży.
Jak wspieramy?
Problemy młodych osób wynikają przeważnie z całej sieci powiązań, a więc otoczenia, w którym żyją. Wychodząc z tego założenia, kierujemy się udzielaniem skutecznego wsparcia w środowisku pacjenta i na wielu płaszczyznach, poszukując głębiej przyczyny jego problemów. Wierzymy, że to współpraca różnych środowisk – szczególnie rodziny, szkoły oraz grupy rówieśniczej – jest kluczowa dla powodzenia terapii, dlatego też włączamy te jednostki w proces terapeutyczny i wychodzimy ze swoją pomocą do otoczenia dziecka.
Nasze poradnie są miejscem spotkań wszystkich osób zaangażowanych w życie pacjentów i ich najbliższych. Wspólnie dążymy do znalezienia i uruchomienia potencjału oraz zasobów tkwiących w sieci wzajemnych relacji. Spotkania organizowane w środowisku pacjenta, jak i w poradniach mają na celu rozwój pomiędzy poszczególnymi członkami form relacji, opartych na wzajemnym szacunku, akceptacji i uznaniu wzajemnych praw oraz potrzeb.
Każdy proces rozpoczynamy od spotkania konsultacyjnego w środowisku rodzinnym dziecka lub nastolatka. Rozmawiamy wówczas o historii problemu i o podejmowanych próbach jego rozwiązania. Słuchamy uważnie, gdyż wiedza dziecka o sobie samym, jego rodziców i bliskich jest dla nas równie ważna, jak wiedza ekspercka naszych lekarzy i terapeutów. W wyniku konsultacji tworzy się swoista mapa trudności, jak i zasobów, które mogą zostać wykorzystane do przywrócenia zdrowia dziecku, nastolatkowi oraz jego najbliższym.
Dbamy o łączenie różnych form oddziaływań terapeutycznych, tak aby założone strategie uzupełniały się w jeden skuteczny proces.
Oferowane formy wsparcia:
Psychoterapia indywidualna, rodzinna, grupowa, sesje dialogu otwartego, konsultacje psychiatryczne i neurologopedyczne, a także grupy podwórkowe i socjoterapeutyczne oraz grupy ogólnorozwojowe dla rodziców, dzieci i nastolatków.
WDRAŻAMY SYSTEM WSPARCIA DLA DZIECI I RODZIN, KTÓRY OPIERAMY NA RELACJACH W SPOŁECZNOŚCIACH LOKALNYCH. DZIĘKI TEMU ZAPOBIEGAMY ROZWOJOWI KRYZYSÓW PSYCHICZNYCH, W KTÓRYCH NIEZBĘDNE STAJE SIĘ LECZENIE SZPITALNE.
EZRA UKSW rozwija ofertę pomocy w zakresie ochrony zdrowia psychicznego o placówki realizujące świadczenia dla osób dorosłych.
Poradnie Zdrowia Psychicznego dla osób dorosłych EZRA oferują opiekę zdrowotną dla osób w kryzysie psychicznym, które ukończyły 18 r. ż. Pod względem formalnym stanowią one element powstających w ramach pilotażu Centrów Zdrowia Psychicznego. Celem powstawania tego typu placówek jest zmiana paradygmatu leczenia z izolowanego na leczenie środowiskowe. Każde Centrum obejmuje opieką pacjentów z określonego obszaru (np. powiatu lub dzielnicy). Dzięki temu możliwe jest wprowadzenie modelu leczenia opartego na współpracy z lokalnymi organami
administracji samorządowej i rządowej, instytucjami, organizacjami i stowarzyszeniami, które działają na rzecz ochrony zdrowia psychicznego. Współpraca może być podejmowana w zakresie promocji zdrowia psychicznego, edukacji społecznej czy koordynacji opieki nad pacjentem i budowaniu sieci wsparcia społecznego.
Drugim ważnym elementem Centrów Zdrowia Psychicznego jest możliwość skorzystania z pomocy bez skierowania i bez zapisów w Punktach Zgłoszeniowo – Koordynacyjnych, które często znajdują się przy Poradniach Zdrowia Psychicznego. Są to miejsca, w których od poniedziałku do piątku między 8:00 a 18:00 dyżurują specjaliści. Po rozmowie proponowany jest wstępny plan leczenia.
W naszych Poradniach Zdrowia Psychicznego dla dorosłych, pacjenci mogą uzyskać wsparcie psychologiczne, regularne wizyty u lekarza psychiatry, psychoterapię indywidualną, grupowe zajęcia psychoedukacyjne lub spotkania w ramach grupy wsparcia. Dzięki współpracy z pozostałymi komórkami organizacyjnymi tworzącymi Centrum Zdrowia Psychicznego możliwe jest koordynowanie opieki i dobieranie formy leczenia optymalnej dla każdego pacjenta, np. w ramach Zespołów Leczenia Środowiskowego pacjent otrzymuje wizyty realizowane w domu pacjenta i pracę terapeutyczną w środowisku domowym zarówno dla siebie jak i swojej rodziny. Możliwe jest również skorzystanie z pobytu na oddziale dziennym, a w przypadkach nagłych, wymagających hospitalizacji, Centra kierują na leczenie w całodobowych szpitalach, z którymi współpracują.
Oferta Poradni Zdrowia Psychicznego dla dorosłych EZRA UKSW skierowana jest do mieszkańców
powiatu piaseczyńskiego i powiatu siedleckiego.
Poradnia Zdrowia Psychicznego w Piasecznie
Punkt Zgłoszeniowo – Koordynacyjny
ul. Powstańców Warszawy 29
05-500 Piaseczno
tel.: 22 150 12 32 lub 22 150 12 33
Poradnia Zdrowia Psychicznego w Siedlcach
ul. Sienkiewicza 52
08 – 110 Siedlce
tel.: 690 077 702